Posjeta ambasadora Austrije i predstavnika Evropskog pokreta u BiH

ambasador-austrije-00Zavičajni muzej Visoko posjetio je ambasador Republike Austrije u BiH Donatus Koeck, predsjednik Evropskog pokreta u Bosni i Hercegovini Predrag Praštalo, te dugogodišnji ambasador BiH i zamjenik predsjedika Evropskog parlamenta gospodin Edhem Pašić.
Delegaciju je primio direktor Zavičajnog muzeja Visoko, prof. Senad J. Hodović, te im je održao predavanje o povijesti Bosne i Hercegovine. Nakon kratkog predavanja posjetitelji su obišli muzej i trenutnu izložbu “Ne zaboravi Srebrenicu”.
Na kraju posjete direktor Zavičajnog muzeja Visoko gostima je poklonio grafike Visokog, kao znak sjećanja na ovu posjetu.

Zavičajni muzej Visoko