Pričaonicom “Izreći neizrecivo” obilježen Međunarodni dan muzeja

Edukativnom radionicom / pričaonicom na temu “Izreći neizrecivo” uz učešće učenika srednjih škola u Visokom u Zavičajnom muzeju jučer je obilježen 18. maj – Međunarodni dan muzeja.

Radionicu je vodila mr.sci. psiholoških nauka Nermina Rudež u društvu sa učenicima MSŠ “Hazim Šabanović”, Gimnazije “Visoko”, Medrese “Osman-ef. Redžović” i Franjevačke klasične gimnazije Visoko.
U vrlo zanimljivom razgovoru voditeljica radionice uz asistenciju učenika skrenula je pažnju na pitanja zašto ljudi skrivaju neke stvari, koji su razlozi i posljedice nepričanja te ukazala na značaj dijaloga među ljudima.
Učesnici radionice izrazili su zadovoljstvo što su na ovaj način imali priliku da razmijene mišljenja i iskustva sa svojim vršnjacima i nauče nešto novo,