Prezentacija projekta Muzej srednjovjekovne Bosne MILI

Održana prezentacija projekta Muzej srednjovjekovne Bosne MILI i panel diskusija kao završni dio MMS festivala

Danas je u Zavičajnom muzeju „Visoko“ održanaprezentacija projekta Muzej srednjovjekovne Bosne MILI i panel diskusija na temu „Mili: prošlost, sadašnjost, budućnost“ kao završni dio MMS festivala.

U sklopu prezentacije projekta Muzej srednjovjekovne Bosne – Mili u Zavičajnom muzeju Visoko je bila organizovana diskusija kojoj je prisustvovao dr. Filipović Emir, sa Odsjeka za historiju Filozofskog fakulteta u Sarajevu i član Društva za proučavanje srednjovjekovne bosanse prošlosti.

Prisutnima su se obratili i autor idejnog projekta Muzeja srednjovjekovne Bosne – Mili, Ilma Sirčo, predstavnici lokalne vlasti, kao i predstavnici Zavičajnog muzeja.

Moderator diskusije je bila arheologinja – Bečar Lejla.

Ovim putem se zahvaljujemo svima koji su prisustvovali prezentaciji i diskusiji, ali i svima onima koji su bili dio MMS-a!

Prezentacijom i diskusijom je zvanično i zatvoren peti po redu Festival umjetnosti i kreacije – Many Men Show,a u nastavku članka donosimo video projekta,te današnje fotografije: