Okrugli stol “Naučnik, književnik i mnijaturista Nasuh Matrakči Visočanin”

UNESCO je proglasio 2014. godinu, godinom Nasuha Matrakčije, a povodom 450 godina od njegove smrti.
Tim povodom u Zavičajnom muzeju – Visoko bit će održan okrugli sto: “Nučnik, književnik i mnijaturista Nasuh Matrakči Visočanin”.

To je prva u nizu manifestacija koja će se do kraja februara 2015. godine održati u Visokom i drugim gradovima BiH.
Bila bi nam čast i zadovoljstvo da prisustvujete otvaranju ove manifestacije i Okruglom stolu u subotu, 13. decembra 2014. godine u Zavičajnom muzeju – Visoko, u 13:00 satu, ulica Alije Izetbegovića br.29.