Video: Otvorena izložba „Tragovi“ slikara Mirze Smajlovića

muzej

U sklopu Festivala „Many Man Show“ u Zavičajnom muzeju Visoko otvorena izložba „Tragovi“, akademskog slikara Mirze Smajlovića.Ovo je ujedno billa i prva samostalna izložba visočkog slikara. Mirza Smajlović rođen je 1988. godine u Visokom, završio je Srednju Školu Primjenjenih Umjetnosti u Sarajevu, a nakon toga upisao Akademiju Likovnih Umjetnosti u Sarajevu na odsjeku za slikarstvo u klasi profesora Nusreta Pašića. Diplomski rad na temu „Kafana“ odbranio je 2011. godine. Mirza je i član udruženja likovnih umjetnika „Likum 76“ Visoko i aktivno učestvuje na kolonijama i kolektivnim izložbama u Visokom i Sarajevu. Mirza je u proteklom periodu vrijedo radio, a prisutna publika sinoć je mogla vidjeti sav talent i raskoš ovog slikara. U video prilogu donosimo atmosferu sa izložbe, te obraćanja Edine Ferizović, pomoćnice općinske načelnice, Habibe Efendire, kustosice Zavičanjnog muzeja Visoko, Džemaila Silajdžića, akademskog slikara i Mirze Smajlovića, autora izložbe.