Zavičajni muzej Visoko: Ramazanska čestitka

Večeras sa zalaskom sunca nastupa mjesec Ramazan, mjesec posta i ibadeta.

Projekat “Volontiraj kreditiraj” u Zavičajnom muzeju Visoko

Javni poziv za popunu radnog mjesta

JAVNA USTANOVA „ZAVIČAJNI MUZEJ“ VISOKO

Evropska noć muzeja obilježena i u Zavičajnom muzeju Visoko

Pričaonicom “Izreći neizrecivo” obilježen Međunarodni dan muzeja

Video: Održana Manifestacija “Etnografija moštranskog kraja”

bedem2Omladinsko udruženje „Bedem“ Donje Moštre u saradnji sa Arheološkim udruženjem „Panteon“ uz podršku Zavičajnog muzeja Visoko jučer su organizovali Manifestaciju pod nazivom „Etnografija moštranskog kraja“ koja je održana u prostorijama Zavičajnog muzeja Visoko.

Svi prisutni su uživali tradicionalnim pjesmama u izvedbi mlade sugrađanke Emine Bijedić, stručnom predavanju više konzervatorice Zemaljskog muzeja Azre Bečević-Šarenkapa na temu „Preventivna kozervacija i očuvanje tekstila“, te načinu izrade ručnih radova naše sugrađanke Mukadese Ramadan-Nukić. Također, prostor ispred Zavičajnog muzeja bio je obogaćen performansima kovačkog zanata kovača Muhameda Omanovića i grnčara Nedima Ohrana, kao i prodajni kutak ručnih radova Sanide Deljkić i Nedžme Čakalović.

O samoj Manifestaciji za Magazin plus govorila je viša konzervatorica Zemaljskog muzeja Azre Bečević-Šarenkapa.