Foto: Zavičajni muzej – Visoko posjetilo 150 učenika OŠ “Mula Mustafa Bašeskija” Sarajevo

zavicajni muzej os

Zavičajni muzej – Visoko je danas, 06.10.2015. godine, posjetila OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“ Sarajevo. Ukupno 150 učenika III, IV i V razreda je sa razrednicima i nastavnicima imalo priliku pogledati stalnu postavku „Korijeni Bosne“, lapidarij muzeja i poslušati historijski čas kustosa muzeja. Osnovna škola svake godine organizuje proljetni i jesenji izlet učenika razredne nastave na nivou škole. Jesenji izlet je edukativnog karaktera i ove godine je predviđen obilazak muzeja. Škola je posjetila Zemaljski muzej BiH u Sarajevu, Zavičajni muzej u Visokom, te idu dalje u posjet muzeju Franjevačkog samostana u Kraljevoj Sutjesci.

Zavičajni muzej – Visoko