Večer sjećanja na Omera Pobrića

U srijedu, 20.01.2016. godine u Velikoj sali Općine Visoko sa početkom u 19:00 sati OU „Bedem“ Donje Moštre, JU Gradska biblioteka Visoko i JU Zavičajni muzej Visoko uz podršku Općine Visoko organizuju tradicionalnu „Večer sjećanja na Omera Pobrića“. Podsjećanja radi, Omer Pobrić rođen je u Tešnju 8. septembra 1945. godine, gdje je završio osnovnu školu i proveo svoje djetinjstvo. Srednju školu je završio na Ilidži. U Sarajevu je apsolvirao na Prirodno-matematičkom fakultetu, odsjek biologija-hemija. Bio je osnivač i direktor Instituta sevdaha koji se nalazi u Mulićima kod Visokog, gdje je i živio. U svojim knjigama zabilježio je skoro 1.000 sevdalinki.Također, bio je član OU „Bedem“, te davao nesebičnu podršku mladim ljudima okupljenim u ovo Udruženje, a svi borci Armije Bosne i Hercegovine se rado prisjećaju moralne podrške koju im je zvukovima svoje harmonike pružao u najtežim danima za Bosnu i Hercegovinu.
Upravo će ovo biti prilika da se svi prisutni prisjete rada i djela velikana Omera Pobrića kroz zvuke harmonike mladog rukovodioca Omladinskog ansambla iz Tešnja Damira Galijaševića, zatim Dejana Milkunića, profesora harmonike i osnivača muzičke škole u Tuzli, kao i izvedbama sevdalinki naših sugrađanki Emine Bijedić i Ajle Frljak.

Također, bit će prikazana i kratka reportaža o životu rahmetli Omera Pobrića.

Categories: Izdvojeno, Novosti