Zavičajni muzej Visoko: Ramazanska čestitka

Večeras sa zalaskom sunca nastupa mjesec Ramazan, mjesec posta i ibadeta.

Projekat “Volontiraj kreditiraj” u Zavičajnom muzeju Visoko

Javni poziv za popunu radnog mjesta

JAVNA USTANOVA „ZAVIČAJNI MUZEJ“ VISOKO

Evropska noć muzeja obilježena i u Zavičajnom muzeju Visoko

Pričaonicom “Izreći neizrecivo” obilježen Međunarodni dan muzeja

Započeti radovi na uređenju crkve Crkve sv. Svetog Prokopija

Prilikom ovogodišnjeg božićnog prijema u Općini Visoko, Općinska načelnica je u razgovoru sa predstavnicima pravoslavne visočke Parohije razgovarala o vjerskim pitanjima i potrebama ove vjerske zajednice u Visokom.

Tom prilikom, predstavnici Parohije su iskazali potrebu za podrškom u obnovi hrama Svetog Prokopija u Visokom, kako bi ovaj vjerski objekat dočekao obilježavanje 160. godina svog postojanja u novom ruhu. Općinska načelnica je iskazala spremnost lokalne zajednice i prva uplatila sredstva u iznosu od 5.000,00 KM u mjesecu februaru.

Srpska pravoslavna crkva, koja je inače jedna od najstarijih crkvi i spomenika kulture u Visokom, uz pomoć Općine Visoko i pomoć ljudi dobre volje, ovaj vrijedni hram na 160-godišnjicu, ugledat će novo svjetlo dana.